Szukaj na tym blogu

Google

9 marca 2017

Recenzja Olejków od Trustedcosmetics

Recenzja Olejków od TrustedcosmeticsKilka słów o marce Damai Natural
Jakość jest priorytetem i wartością nadrzędną, Damai dba o to aby oferowane produkty pochodziły z najlepszych źródeł. Tylko naturalny skład gwarantuje bezpieczeństwo i rezultaty stosowania, pozwala zachować zdrowie, przywrócić witalność, poprawić jakość życia.  W obecnych czasach rynek przeładowany jest produktami syntetycznymi o „cudownych” właściwościach, które w rzeczywistości nie służą nam, a wręcz często potrafią mocno zaszkodzić. Damai stawia na zdrowie, korzysta z dobrodziejstw natury, nie ulepsza tego co jest już doskonałe, nie oszukuje zastępując naturalny skład chemią. 

Produkty Damai powstały w warunkach respektowania zasad ochrony środowiska naturalnego. Jest to produkt luksusowy i w pełni naturalny. Do jego wytworzenia zostały użyte jedynie starannie wyselekcjonowane części roślin celem uzyskania jakości terapeutycznej. Jakość potwierdzamy Certyfikatami od trzech jednostek certyfikujących ekologiczne uprawy: USDA Organic, Verdic Organic, India Organic. Materiał roślinny do produkcji olejków pochodzi z ekologicznych upraw, bez dodatków pestycydów, antybiotyków, bez substancji modyfikujących z zachowaniem naturalnego zasobu i bioróżnorodności. Kontrola jakości przeprowadzana jest na każdym etapie wzrostu rośliny i pod każdym względem (gleba, nawodnienie, ścisła lista środków zwalczających szkodniki, określone pory i metody zbioru, metody przechowywania materiału roślinnego). Proces produkcji także poddawany jest stałej kontroli, co potwierdzają liczne certyfikaty jakościowe ISO 9001:2008 dotyczące zarządzania jakością, ISO 22000:2005 dotyczącego bezpiecznej żywności, certyfikat WHO-GMP dotyczący kontroli jakości, zarządzania i produkcji  wyrobów spożywczych i farmaceutycznych.
Hej Słonka ;*

Dziś Wam pokaże 2 z 3 olejków jakie dostałam w ramach konkursu / testowania  od portalu 
Olejki były trzy ale jeden dostał nóżek i wylądował u mojej mamy.

A wiecie mama moja to mega testerka która w 3 zdaniach umie wszystko opisać . ;-) 
Olejek Eteryczny z Drzewa Herbacianego - 10ml - Naturalny - Damai
Zacznę od ogółu : Wszystkie olejki znajdują się w małych kartonikach wraz z ulotką w w środku znajdujemy olejki w  buteleczkach 10 ml , buteleczki są ciemne co chroni olejek przed działaniem światła dziennego 
Na każdym olejku piszę co to za olejek i jakiej jest marki oraz jest dana produkcji na zakrętce 


Dobra no to kilka słów o olejkach.
Tzn na stronie producenta w sumie misze to samo do każdego olejku 
A na koniec ogólne podsumowane dlatego że mam wrażenie że wszystkie działają podobnie ;)


Cena olejków zależy od ich zapachu / właściwości  na necie wypatrzyłam od 12 - 130 zł


Olejek Eteryczny z Drzewa Herbacianego - 10ml - Naturalny - Damai 

( ten olejek dostała moja mama ) 

Olejek z Drzewa Herbacianego – 10ml
INCI: terpinen-4-ol, alpha-terpineol, cineole, pinene, alpha terpenene, beta-caryophyllene.
Nazwa botaniczna: melaleuca alternifolia.
Nazwa zwyczajowa: olejek z drzewa herbacianego.
CAS #: 68647-73-4, F.E.M.A.: 3902
Używane części roślin: liście.
Metoda ekstrakcji: destylacja z parą wodną.
Kolor i zapach: Blado żółty do żółtego, klarowny płyn z korzennym, ciepłym zapachem, podobnym do gałki muszkatołowej.
Ciężar właściwy: 0.88800 - 0.90900 @ 25°C.
Współczynnik załamania: 1.47500 - 1.48200 @ 20°C 
Jakość terapeutyczna:
Drzewo/krzew ten rośnie dziko w miejscach bagnistych na terenie Australii, a obecnie jest tam również uprawiany na plantacjach.
Kraj pochodzenia: Australia.

Olejek Eteryczny Palmarosa - 10ml - Naturalny - Damai

Olejek Palmarosa – 10ml
INCI: myrcene, linalool, geraniol, geranyl acetate, dipentene and limonene.
Nazwa botaniczna: cymbopogon martinii (Motia).
Nazwa zwyczajowa: cymbopogon martinii oleju.
CAS #: 8014-19-5, FEMA: 2831
Ciężar właściwy: 0,88000 - 0,89400 @ 25 °C
Współczynnik załamania: 1,47100 - 1,47800 @ 20 °C
Używane części roślin: trawa, kwiaty.
Metoda ekstrakcji: destylacja z parą wodną.
Kolor i zapach: żółty przezroczysty płyn z kwiatów, zdrewniałych części rośliny z lekką nutą cytrusową zapachów.
Jakość terapeutyczna:
Bylina, słodkie pachnące trawy, 1,5-2,5 m wysokości.
Kraj pochodzenia: Indie.


Olejek Eteryczny Cytrynowy - 10ml - Naturalny - DamaiOlejek Cytrynowy – 10ml

INCI: limonene, citral, geranial, citronellyl acetate, pinene, carotene and pectin.
Nazwa botaniczna: Citrus limon.
Nazwa zwyczajowa: olej cytrynowy. 
CAS #: 8008-56-8, F.E.M.A.: 2625
Używane części roślin: skórka.
Metoda ekstrakcji: tłoczenie na zimno.
Kolor i zapach: blado żółty z zielonkawym odcieniem o silnym klarownym zapachu cytrusów.
Jakość terapeutyczna
To wiecznie zielone drzewo dorasta do około 6 metrów (20 stóp) ciemnozielone ząbkowane, owalne, liście z różowo-białymi kwiatostanami, które wytwarzają silną woń.
Kraj pochodzenia: Indie


Metody stosowania olejków eterycznych
Aplikacja rozcieńczonych olejków w skórę twarzy lub masaż całego ciała:
Do 15 ml oleju bazowego dodajemy 4-6 kropli olejków eterycznych. Jeżeli tak przygotowany olejek zostanie wtarty w duże powierzchnie skóry wówczas wnika do krwi i wywołują działanie ogólne. Masaż z zastosowaniem olejków ma działanie relaksujące, pomaga w uwolnieniu się od nadmiernego napięcia mięśni, poprawia krążenie krwi i ogólne samopoczucie
Kąpiele olejkowe:
Aromatyczne kąpiele są zbawienne w przypadku bezsenności i stresu oraz bólów stawów i mięśni. Na wannę wody dajemy 5 kropli olejku lub mieszanki olejkowej. Woda powinna mieć temperaturę 40-45 °C. Kąpiel powinna trwać 20-30 minut. Inhalacje. W tym celu wdycha się olejki wraz z para wodną npprzy użyciu kominków aromaterapeutycznych, w których z pomocą świecy podgrzewa się zbiorniczek wypełniony wodą z 4-5 kroplami olejku. Możemy także zastosować nawilżacz powietrza. Dzięki tej metodzie powietrze jest oczyszczone, nawilżone i pięknie pachnie.
Zabiegi parowe na twarz:
Należy użyć szerokiego naczynia z wrząca wodą, do której zapuszczamy 3 krople olejku. Następnie nakrywamy się ręcznikiem i nachylamy nad naczyniem przez 10-15 minut. Jest to skuteczna metoda na problemy trądzikowe, pozwala usunąć wszelkie zanieczyszczenia, oczyszcza pory. Parówki na twarz są najlepszym sposobem zastosowania olejków eterycznych przy chorobach dróg oddechowych czy zaostrzeń astmy. Substancje czynne zawarte w olejku podczas inhalacji dostają się niezwykle łatwo poprzez śluzówkę nosa i gardła do oskrzeli, a stamtąd do krwiobiegu, dzięki czemu ich działanie jest szybkie, skuteczne i przynosi natychmiastową ulgę.

Kompresy:

Można stosować zarówno ciepłe jak i zimne kompresy. Moczymy bawełnianą tkaninę w mieszance wody z 4-5 kroplami olejku i przykładamy na bolące miejsce. Ciepłe kompresy stosujemy na artretyzm, bóle menstruacyjne, bóle stawów, nerwobóle. Zimne kompresy są pomocne przy bólach głowy, stłuczeniach, opuchliznach.
Olejki eteryczne mogą też pełnić funkcję zapachową w naszym samochodzie, szafie, a nawet zastąpić perfumy. W przypadku perfum należy rozcieńczyć olejek przy pomocy alkoholu bądź lekkiego oleju bazowego.

Środki ostrożności
Korzystaj z dobrodziejstw aromaterapii i niezwykłych właściwości naturalnych olejków eterycznych dla zdrowia i przyjemnych wrażeń.
 • Używaj tych olejków i mieszanek olejków eterycznych, których zapach najbardziej Ci odpowiada.

 • Przygotowując mieszankę nie mieszaj ze sobą więcej niż 5 olejków eterycznych. I tak każdy z nich zawiera wielkie bogactwo cennych składników.

 • Maksymalna dawka olejku nie powinna przekroczyć: 10 kropli w kominku aromaterapeutycznym, 10-15 kropli do kąpieli w wannie, 10 kropli w połączeniu z olejem bazowym do masażu.

 • Nie wolno z własnej inicjatywy stosować olejków doustnie.

 • Nie stosuj nierozcieńczonych olejków bezpośrednio na skórę. Do masażu rozpuszczaj je w tzw. nośniku, którym powinien być naturalny olej roślinny.

 • Przed pierwszym zabiegiem aromaterapeutycznym wykonaj 12-godzinny test uczuleniowy. Kroplę olejku wetrzeć w skórę za uchem albo na mostku. Jeżeli w ciągu tego czasu nie pojawi się czerwony odczyn, swędzenie lub pieczenie, olejek możesz stosować.

 • Nie łącz kąpieli aromaterapeutycznych z myciem ciała w płynach pianotwórczych. Zanurz się w ciepłej kąpieli przynajmniej na 15 minut i poddaj się relaksowi.

 • Pamiętaj o ogólnych przeciwwskazaniach. W przypadku ciąży, uczulenia, wieku dziecięcego, wystawiania skóry na promienie UV stosuj się do zaleceń aromaterapeuty.

 • Stosuj tylko olejki eteryczne wysokiej jakości. Stosuj olejki eteryczne z przekonaniem o ich leczniczych właściwościach czerpiąc przyjemność z piękna ich zapachów.

 • Dokładnie zapoznaj się z informacjami i ostrzeżeniami na opakowaniu. Niektóre olejki nie powinny być łączone z lekami.

 • Wszystkie olejki cytrusowe podnoszą wrażliwość na słońce i dlatego po ich użyciu przez 6 godzin powinno się unikać kąpieli słonecznych. Najsilniej fototoksyczny jest olejek bergamotowy, na drugim miejscu pod względem foto toksyczności znajduje się wyciskany na zimno olejek limonkowy, potem olejek z pomarańczy gorzkiej, a wreszcie cytrynowy i grejpfrutowy

 • Stosowanie olejków eterycznych w czasie ciąży i przez osoby cierpiące na epilepsję (padaczkę) jest niewskazane.
Olejki eteryczne mają wspaniałe właściwości terapeutyczne i lecznicze, ale jeśli są niewłaściwie stosowane mogą być niebezpieczne dla zdrowia.


No to tak wygląda sprawa olejków.
Ja używałam olejków do wanny oraz na masaże 
Czasem też się zdarzyło że dałam kilka kropli do wosku i podgrzewałam by czuć lekką nutę zapachu
Nie bolała mnie po tym głowa, nie miałam problemu skórnych po smarowaniu olejkami
Olejki utrzymywały się na skórze nawet do 2 h później ten zapach był mało wyczuwalny
Ogólnie polecam..Tylko ceny niektórych olejków ,jak dla mnie są kolosalne
A Wy kochane znacie takie olejki ?? 


Buziaki ;*