Szukaj na tym blogu

Google

14 października 2016

Sól himalajska drobna 1 kg - BioIndygo.PL

Sól himalajska drobna 1 kg - BioIndygo.PL
Hej słoneczka :* 


Mamy prawie weekend ;-)
 I przychodzę do Was dziś w ten zimy piątkowy wieczór z solą himalajską którą miałam okazje testować dzięki uprzejmości firmy 
Z solą himalajską spotkałam się po raz pierwszy i na pewno nie ostatni.Zakochałam się w soli himalajskiej jest może lekko mniej słona niż zwykła ale jest na pewno dużo zdrowsza Sól himalajską używam do wszystkiego do mięsa do gotowanych ziemniaków do sałatek itp ;) 
I jest dużo zdrowsza niż zwykła 
Co mogę jeszcze napisać ??
Polecam wypróbować !!

Ty można zakupić sól himalajską 


Kilka słów ogólnie o soli : 
Stosowanie soli himalajskiej drobnej
Sól himalajska stanowi znacznie zdrowszą alternatywę dla klasycznej soli. To wspaniały dodatek do potraw.
Właściwości soli himalajskiej drobnej
Sól himalajska to najczystsza sól na ziemi. Sól himalajska posiada ogromny potencjał zdrowotny. Dziś już wiadomo, że obniża ciśnienie, oczyszcza organizm z metali ciężkich oraz wspomaga funkcjonowanie układu krwionośnego.
Kąpiel z dodatkiem soli himalajskiej zwalcza bezsenność
Sól himalajska rekomendowana jest dla osób, które borykają się ze schorzeniami reumatologicznymi i ginekologicznymi.

Okazuje się, że spożywanie niewielkiej ilości soli himalajskiej wpływa na regulację poziomu cukru we krwi. Sól himalajska obfituje w minerały, takie jak: magnez, cynk, żelazo, wapń i jod. Sól himalajska hamuje proces starzenia się. Z soli himalajskiej wykonuje się również ciepłe okłady, które rozwiązują problemy związane ze schorzeniami stawów. Wspaniałe właściwości soli himalajskiej zostały wykorzystane również w kosmetologii. Dziś już wiadomo, że sól himalajska cudownie złuszcza martwy naskórek, dzięki czemu skóra staje się jaśniejsza, bardziej promienna i wygładzona.

Wartość odżywcza soli himalajskiej

Zawartość najważniejszych pierwiastków mineralnych w soli himalajskiej (w 1 kg):

Sód - 382.61 g

Potas - 3,5 g

Magnez 0.16 g

Fosfor - < 0.10 ppm

Wapń - 4.05 g

Chrom - 0.05 ppm

Mangan 0.27 ppm

Cynk - 2.38 ppm

Żelazo - 38.9 ppm

Selen - 0.05 ppm

Brom - 2.1 ppm

W sklepie internetowym BioIndygo.pl mogą Państwo znaleźć wiele interesujących produktów. Czy wiesz, że daktyle bez pestek to źródło antyoksydantów, które hamują proces starzenia? Dietetycy od lat apelują, by ograniczyć spożywanie cukru. BIO cukier kokosowy to zdrowsza alternatywa, bezpieczna nawet dla osób cierpiących na cukrzycę. Drobna sól himalajska doda Twoim potrawom wyjątkowego smaku. 

Znacie ?? 
Jak się u Was sprawdza ??