Szukaj na tym blogu

Google

16 października 2016

Młody jęczmień proszek 500 g + Młody jęczmień proszek 100 g / BioIndygo.PL

Młody jęczmień proszek 500 g + Młody jęczmień proszek 100 g /  BioIndygo.PL


Młody jęczmień jest czystym, enzymatycznie żywym napojem pełnym witamin, składników mineralnych, mikroelementów i aminokwasów. Wyobraźcie sobie roślinę młodego jęczmienia, jak kiełkuje, przebija twardą skorupę ziemi i dynamicznie rośnie w górę ku słońcu. W tym okresie dosłownie wysysa ogromną ilości składników odżywczych i energii z ziemi, wody, powietrza i słońca. Opieramy się na ponad trzydziestoletnim doświadczeniu w zakresie jego używania. O działaniu soku jęczmiennego napisano kilkadziesiąt prac naukowych i studiów.
Witam Was słoneczka w niedzielne zimne deszczowe popołudnie ;( ehh 


Dziś przychodzę do Was z recenzja młodego jęczmienia który dostałam w ramach współpracy od firmy


Od firmy dostałam dwa opakowania 500 g oraz 100 g 
Małe opakowanie podarowałam mamie a duże właśnie skończył mój kochany mąż...


Jeżeli chodzi o mnie to już miałam okazję testować jęczmień ale szału nie zrobił...

Ten testował mój skarb i jemu lepiej to wychodziło ;) 

Ale może zaczniemy od tego co to jest w ogóle jęczmień zielony itp ;) 
I można go w domu hodować :D

Uprawa jęczmienia w domu
Ziarno jęczmienia (ok. 1,5 szklanki) moczymy w wodzie przez 12 godzin. Następnie odsączamy i przekładamy do bawełnianego lub lnianego woreczka, który wieszamy. Możemy tak samo umieścić ziarno w w litrowym słoiku (ok. 4 łyżki ziaren). Worek codziennie moczymy. Wodę w słoiku wylewamy a następnie płuczemy ziarno i ustawiamy słoik ukośnie.  Po dwóch dniach skiełkowane ziarno rozkładamy na 5-cm warstwie ziemi (np. w plastikowej kuwecie). Codziennie delikatnie ją podlewamy. Możemy przykryć na 3-4 dni tak by odciąć dostęp światła. Następnie wystawić na światło dzienne. Po ok. 7-14 dniach trawa nadaje się do wyciskania, gdy kłosiki osiągną od 7-10 cm.


Jęczmień to jeden z najpopularniejszych, uprawianych na szeroką skale gatunków zbóż

 Znany jest od wieków i z powodzeniem wykorzystywany do produkcji m.in. kasz. Gladiatorzy wierzyli, że daje on im siłę, moc, wigor i pozwala wygrywać walki, dlatego należał do podstawowych składników ich diety. Od wieków sposób spożywania jęczmienia był bardzo różny. Już wtedy poznano się na właściwościach odżywczych młodych jęczmiennych trawek.

Młode delikatne listki jęczmienia posiadają bogatą gamę witamin:
 • beta karoten,
 • B1, B2, B3, B6, E i C,
 • biotynę,
 • kwas foliowy,
 • kwas pantenowy,
 • cholinę
 • oraz aminokwasy.
Jedna szklanka soku z młodego jęczmienia pobudzi z rana bardziej niż kawa,  a wypita między posiłkami doda dużo energii.  Zawiera również całą gamę witamin tak ważnych dla pozbycia się chronicznego zmęczenia.  Możesz go przygotować łatwo i szybko z samodzielnie wysianego jęczmienia lub zrobić napój z gotowych preparatów.
 Sok z młodego jęczmienia: 
 • poprawi pamięć,  refleks i koncentrację, 
 • wzmocni system immunologiczny w walce z rakiem i innymi chorobami cywilizacyjnymi,
 • złagodzi stres i zapobiegnie infekcjom,
 • opóźni procesy starzenia,
 • zlikwiduje problemy skórne,
 • pomoże w utrzymaniu równowagi kwasowo-zasadowej.
Stosowanie młodego jęczmienia
Zaleca się spożywać 1-2 łyżeczki proszku młodego jęczmienia dziennie.

Stosowanie młodego jęczmienia

Dietetycy zalecają spożywać młody jęczmień w proszku. Dziś już wiadomo, że to bogactwo niezwykle cennych witamin i minerałów. To źródło witaminy C, witaminy B1, witaminy B2, witaminy B6, kwasu foliowego oraz beta-karotenu. Młody jęczmień to ciekawa inspiracja w kuchni. Produkt ten można dodawać do sałatek, jogurtów, napojów i zup. Młody jęczmień zawiera chlorofil. Okazuje się, że chlorofil jest niezbędny do właściwego funkcjonowania organizmu. To właśnie chlorofil wspomaga funkcjonowanie serca i układu naczyniowego. 

Młody jęczmień zyskał grono zwolenników na całym świecie. Dziś już wiadomo, że młody jęczmień przyspiesza proces gojenia się ran. Dzięki niemu podrażniona skóra szybciej się regeneruje. Sok z młodego jęczmienia rekomendowany jest dla osób, które odnotowały u siebie spadek energii i przewlekłe zmęczenie. Młody jęczmień to idealne rozwiązanie dla osób stosujących dietę odchudzającą. Nie bez powodu młody jęczmień zaliczany jest do grupy produktów "superfoods". Młody jęczmień oczyszcza organizm i pozwala zachować właściwą gospodarkę kwasowo-zasadową organizmu. Ponadto - wysoka zawartość błonnika sprawia, że młody jęczmień przyspiesza przemianę materii i oczyszcza jelita ze zbędnych produktów przemiany materii. 

Jak widzicie młody jęczmień ma bardzo dużo zastosowań i działa na wszystko a szczególnie na nasz organizm ;)
Mój Skarb kochany pił szklankę dziennie codziennie przed posiłkiem ok 20 - 30 min wcześniej 
Ogólnie dla mnie młody to jęczmień jest trawą śmierdzi jak tran...i jest nie dobre 
Ale działa 
Mój mąż zauważył że ma lepszą przemianę materii lepiej się czuje ma lepszy apetyt itp ;)
Co ja mogę napisać ? 
Na pewno warto spróbować młodego jęczmienia i przekonać się na własnej skórze jak działa tym bardziej gdzie jesień za oknem więc o organizm pasuje zadbać   
Młody jęczmień można zakupić tu ------>  MŁODY JĘCZMIEŃ 
Polecam :-) 
A Wy znacie młody jęczmień ?? 
Jak u Was się sprawdził ??

Dziękuje firmie za zaufanie a Was moje drogie wysyłam na stronę firmy :