Szukaj na tym blogu

Google

9 stycznia 2016

24. Finał WOŚP - Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

Hej Laseczki :*

Dawno mnie tu nie było ale praca praca...praca oraz  nowy partner i tak jakoś wyszło
Dziś przychodzę do Was z szybkim i krótkim postem ale na czasie :D 

Jutro znów WOŚP po raz 24 ...

Chciałam poruszyć ten temat gdyż zdania są podzielone ...
Sama mam mieszane uczucia...Ale może zacznijmy od tego na co w tym roku zbierają

24. Finał WOŚP


Mierzymy wysoko!


Na zakup urządzeń medycznych dla oddziałów pediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorów

 

 A więc tak moje zdanie jest mieszane.

Owszem może pomagają ale moim zdaniem nie w 100 %..Biorąc pod uwagę burze która rozplatała się 2 - 3 lata temu na co idą pieniądze ze zbiórki mój szacunek spadł...Niestety 

Zadaje sobie pytanie dlaczego pieniądze które mają być przekazane dla najbardziej potrzebujących idą w połowie na przyjemności typu
Przystanek Woodstock

 Sama nie wiem co myśleć o tym mam..

Osobiście symboliczne 2 zł co roku daje...ale nie wiem na co to 2 zł idzie...Przyjęłam regułę że za 2 zł kupuję serduszko i tego się trzymam  

 

 

A jakie jest wasze zdanie na ten temat ?

Pomagacie ?  


Ciekawostka o WOŚP 

O Finale WOŚP

Finał WOŚP to jednodniowa zbiórka publiczna, organizowana przez Fundację Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.  Odbywa się tradycyjnie w druga niedzielę stycznia każdego roku.

Całość pokazywana jest w bezpośredniej transmisji przez Program Drugi Telewizji Polskiej. Składają się na to bloki, czyli wejścia na żywo rozmieszczone w całodziennej ramówce Programu. Równocześnie w całej Polsce odbywa się największa w naszym kraju zbiórka publiczna. Blisko 120 tysięcy wolontariuszy zbiera pieniądze, rozliczane następnie w około 1600 sztabach, w tym w kilkudziesięciu zlokalizowanych w wielu miejscach na świecie.

O godzinie 20.00 zapraszamy wszystkich do udziału w happeningu pt. "Światełko do Nieba". W tej jednej chwili prosimy wszystkich, którym bliskie są idee WOŚP, o wysłanie w stronę nieba, czyli w kierunku Dobrych Aniołów, światełka w postaci np. zapalonej zapałki, świeczki, pochodni czy sztucznych ogni.

Przez cały dzień w studiu telewizyjnym, trwa Licytacja Najbardziej Hojnych Darczyńców (popularnie zwana licytacją Złotych Serduszek). Kulminacyjny moment, czyli licytacja Serduszka nr 1, zaczyna się około godziny 23.00. Po północy podajemy wstępne, szacunkowe wyniki naszej zbiórki.

Podczas trwania Finału dokładnie rozliczamy nasze poprzednie zakupy i przede wszystkim dokładnie tłumaczymy cel naszej aktualnej zbiórki. Warszawskie studio telewizyjne tego dnia odwiedza kilka tysięcy osób. Kilka razy więcej bawi się na Placu Defilad, przy Pałacu Kultury i Nauki, gdzie odbywa się koncert, a pokaz sztucznych ogni przechodzi każdorazowo do historii, jako piękne widowisko.

Występujący tego dnia artyści proszeni są, aby nie pobierali żadnych honorariów. Tego dnia staramy się, aby jak najwięcej wydarzeń artystycznych, czy też związanych z przeprowadzeniem Finału, odbywało się bez ponoszenia żadnych kosztów.

W ciągu poprzednich 23 Finałów WOŚP Orkiestra zebrała i przekazała na wsparcie polskiej medycyny sumę ponad 650 mln PLN.