Krynica-Zdrój – miasto w województwie małopolskim, w powiecie nowosądeckim, siedziba gminy miejsko-wiejskiej Krynica-Zdrój. Według danych z 31 grudnia 2013 miasto liczyło 11 361 mieszkańców.
Hej Moje Słoneczka Kochane ! 😎😍
Dziś przychodzę do Was z mała wycieczką która odbyła się w Sobote.
Rano pobudka ...
A tam za oknem deszcz....
I burza...Szybka reakcja co się dzieje w świecie i heja okazało się że w Krynicy Zdrój nie pada ( dobrze że są te kamerki internetowe )
A że mamy blisko ok 100 km więc w drogę
Dojechaliśmy standard znaleźć miejsce parkingowe jest cudem ale po ok 10 min się udało.
Pogoda super ! Ciepło i słoneczko !
Najpierw zjedliśmy ser bundz na ciepło a nastepnie,
poszliśmy standardowo na wodę do pijalni głównej..
Pijalnia Główna w Krynicy-Zdroju – pijalnia wód mineralnych w Krynicy-Zdroju, w centrum miasta, przy Bulwarach Dietla (powszechnie zwanych "Krynickim deptakiem"), modernistyczna, wzniesiona w latach 1969–1971 według projektu Stanisława Spyta i Zbigniewa Mikołajewskiego, przebudowana w latach 2012–2014 częściowo zatraciła cechy stylowe.
W pijalni serwowane są takie wody jak: Jan, Słotwinka, Tadeusz, Zdrój Główny, Zuber. Szczególnie ta ostatnia z wód cieszy się dużą sławą ze względu na swój charakterystyczny smak.
Ponadto w pijalni, której łączna powierzchnia wynosi 4540 m², znajduje się sala koncertowa na 350 osób (odbywają się w niej przez cały rok liczne koncerty m.in. muzyki poważnej oraz przedstawienia) i ogród zimowy. Kontrast między egzotyczną roślinnością a aurą na zewnątrz szczególnie widoczny jest w zimie, kiedy w pijalni można przechadzać się między palmami. Budynek Pijalni został wyposażony w latach 70 w nowatorskie centralne ogrzewanie ukryte w aluminiowym suficie (system Frengera) oraz w ogrzewanie podłogowe dzięki czemu w tak bogato przeszklonym budynku jest ciepło nawet w najgorsze mrozy.
Pijalnia jest otwarta codziennie w godzinach 10:00 – 21:00.
Od połowy 2013 roku trwał remont (gruntowna modernizacja) Pijalni. Uroczyste otwarcie zmodernizowanej już Pijalni Głównej nastąpiło 3 października 2014 roku podczas XXIII Kongresu Uzdrowisk Polskich. Uroczystego otwarcia dokonał Marszałek województwa małopolskiego Marek Sowa oraz Prezes UKŻ S.A
A tam próby koncertu
PIOTRA RUBIKA.
Piotr Rubik jest producentem płyt Tytusa Wojnowicza, Małgorzaty Walewskiej, Katarzyny Skrzyneckiej, Michała Bajora, Georginy Tarasiuk. Napisał utwór „Dotyk” dla Edyty Górniak oraz pieśń "Dove Vai", promującą film Quo Vadis w reżyserii Jerzego Kawalerowicza. Stworzył oprawę muzyczną Wiadomości TVP1. Od 2005 roku jest szefem muzycznym Festiwalu Tańczące Eurydyki im. Anny German w Zielonej Górze.
Kupiliśmy wodę posłuchaliśmy prób i poszliśmy dalej.
Ogólnie w Krynicy trwają jakieś koncerty Jana Kiepury.
I akurat gwiazda wieczoru w sobote był Piotr Rubik.
Fanką jego nie jestem ale próbę za darmo posłuchałam.
Wieczorem był koncert płatny.
Więc można powiedzieć że kolejna gwiazda " zaliczona ".
Piszliśmy na obiad niestety zle my wybrali.
Mieso przesolona kiełbasa bez smaku.
Piwo dobre 😊
Potem zaczeło padać więc udaliśmy się do domu.
Bo rano i tak na 4 mieliśmy do pracy.
Ogólnie jak zawsze było super .
Uwielbiamy Krynice Zdrój 😊
Spokoj cisza małe piękne góry.
Krynica ma swój klimat.
Tyle razy już my w niej byli że nie kupowałam już nic na pamiątke.
Polecam każdemu wycieczkę do Krynicy !
My tam lubimy wracać nawet tylko po to żeby się wody napić...
Pozdrawiam Ewelina
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz